gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

what is the range of wavelengths for green light?
What is the ratio of x to y? 2 x ---- = -------- 3 3x+y
The cost of the paint was $39 per gallon, so if the cost is $4,368, how many gallons did you buy?
1. Works in the same literary movement would most likely share which of the following characteristics? (1 point) concerns comparable plots related titles renown
Which statement best describes the United States' changing role in the world during the twentieth century? a:It changed from a great power into an isolationist
How to simplify 40/48
Which sentence uses correct capitalization? A.Lorne, the party planner, wanted to make sure the entire Jones family was arriving on time from the airport. B.Lo
A plumber is fitting a water pipe that is 3\4 foot long on to a water pipe that is 2\12 foot long. How long will the finished pipe be?
A scientist uses artificial selection to produce a new type of cow. Compared to their parents, the new cows are
What is the simplest form 60:180?