cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

2. Describe how a cold front affects weather.
find the value of 3x+2 when x=5 ​
The following image is a prediction of how an earthquake would spread from the epicenter (marked by a star). Red indicates the worst areas, and green indicates
what shape can be formed from the following net?​
1/2 = n/4 + (- 3/10)
Which promises did the American Indian tribes make in the treaty? Check all that apply. to settle on the reservation within a year’s time to give up their right
find the sales tax for A cd if the cd cost $14.29 and the sales tax is 7.25%
Please help it’s for my test I’ll give points to who ever is correct and gives an honest answer
please can someone help me out ​
what is the solution to this system of equations?