khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

What are the 3 environmental factors affect the rate at which an enzyme works and how do they change the situation?
Find all extrema in the interval 0 2pi if y=x+sinx
Equation to determine how many calories your body needs
Please help me in Geometry
Who is the young man that asks capulet permission to court or woo juliet?
​the assortative mating theory proposes that initial mate selection is based primarily on
Choose the correct translation for the Latin sentence: Cur dormis, Horatia? Help please
The suffix -tom refers to a. Process of b. Cutting c. Study of d. Pertaining to
there are x kids on the wrestling team.yesterday y kids were out sick.what fraction of the kids were absent yesterday
Dorothy decides that she would like to open and operate a day care facility in her neighborhood. As a result of questions and surveys, she determines a day care