cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Which is faster a car driving at a rate of 40 kph or a car at driving at a rate of 15 metres a second
What political party supported France?
All but one of the following is true about the WITH ROLLUP operator. Which one is it? a It is part of standard SQL. b It adds a summary row for each group spe
In the figure below consider R = 11 Ω. Calculate the equivalent resistance.
Which statements about the artworks of Raphel are true?Choose ALL answers that are correct.A) they show the personalities of people B) They use chiaroscuro to g
When you open a switch in an electric circuit you are creating a gap and stopping the flow of electrons. O True O False
When countries trade, their consumers have access to ___goods at cheaper prices, workers will produce___ goods for export, and countries will become____.
Which of the following is the BEST and MOST objective restatement of the main idea and important details in the section "A New Beginning"? A. Earth Day made env
Find the value of z such that 0.9722 of the area lies between −z and z. Round your answer to two decimal places.
2. Four soapstone sculptures cost $128. How much does each sculpture cost is they all cost the same amount?