Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
d/18 + 3 = 3d/54 + 22
predict the next three numbers please
solve: Four young women went on nature walk. Before long, each of them spotted a beautiful bird, although no two spotted the same bird. From the clues below, fi
There are three type of cancer treatments: surgery to remove cancerous tissue, chemotherapy, and radiation. Which treatment would Paclitaxel fall under
Solution of the Schrödinger wave equation for the hydrogen atom results in a set of functions (orbitals) that describe the behavior of the electron. Each functi
Rachel rides her biycle 12 kilometers due south from her home. Then she turns and rides 9 kilometets due west. How far is rachel from her home?
The ratio of girls to boys participating in intramural volleyball at Ashland Middle School is 7 to 4. There are 42 girls in the program. What is the total numbe
a square with sides of length 5 is positioned inside a square with sides of length 7. What is the total area between the squares?
A personalized greetinga. conveys an unprofessional environment.b. should always include calling the patient by his or her first name.O c. should never involve
Which one of the following is TRUE regarding fossils? Select all correct answers Because fossils are so old, it is not possible to determine their age. Even tho