HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Which military leader exhibited civic and political participation during the American Revolution? o Washington Lincoln © Monroe Eisenhower
I know I need help with this kids home word
Complete the steps to solve the inequality: 0.2(x + 20) – 3 > –7 – 6.2x
ASAP Divide: 3/8 ÷ 5/12 The quotient is? IF YOU JUST ANSWER IT FOR POINTS I'LL REPORT YOU FOR IT THANK YOU :)
HOW DO I FIND ACCELERATION
4-n=-15 what does n equal
What is the median of this data set? 22,37,49,15,12
During World War I how many women sustained the labor force on the home front?
Suppose on a certain test, fifty students earn a perfect score and fifty students earn a zero. Determine the mean grade and standard deviation among the one hun
Suppose on a certain test, fifty students earn a perfect score and fifty students earn a zero. Determine the mean grade and standard deviation among the one hun