origelisamara
origelisamara origelisamara
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20.What was the unit price

Respuesta :

nourahndaher
nourahndaher nourahndaher
  • 02-12-2017
8.20
------ = 2.05$/Notebooks
4
What I did I divided the price/ the notebook and found the answer 
Answer Link

Otras preguntas

A 25 p⁺, 55 n⁰, 25 e⁻ B 25 p⁺, 30 n⁰, 25 e⁻ C 30 p⁺, 25 n⁰, 25 e⁻ D 25 p⁺, 30 n⁰, 23 e⁻
Please help. Im so lost.
HELP ME IM DYIING HEREEEE!
From the readings, powerpoint presentation, and video clips, write a 200-300 word essay answering the following questions. What were the factors that led to the
Give me an analysis on each movie and opinion on whether or not you would recommend and why or why not for each movie,”The outsiders(1983) and The little mermai
The Bureau of National Affairs regularly surveys __________. A) Customer satisfaction B) CEO compensation levels C) HR activities, budget and staffing D) Polit
In the context of Hofstede's four dimensions, the _____ Index measures the tolerance of social inequality within a social system? 1) Individualism/Collectivism
In the article the besst of Loch Ness which is tje following wtaments best expresses a central idea of the article
Simplify. 2(x-3)-4x 1
Which idea was shared by the ancient Maya, Aztec, and Inca civilizations?