herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

I need help all 1-10 I need answers asap {:} would be nice and appreciate.
25.5° 120.2 H к Problem In triangle HJK shown above, what is the measure of J in degrees? A 165.70 B 35.30 СО 34.30 D 125.79 Pls help
Select the correct answer. What is the theme of the poem “Spring and Fall” by Gerard Manley Hopkins? Margaret, are you grieving Over Goldengrove unleaving? Leav
Please help me with the picture.
Mother to Son figurative language What other figurative language is in this poem besides metaphor? Well, son, I'll tell you; Life for me ain't been no crystal
A clerical worker takes 2 times as long to finish a job as it does an executive secretary. Working together, it takes them 4 hr to finish the job. How long woul
A) 6.2 units B)7.8 units C)11 units D)6.1 units
Hello people please help
Please help , and explain
The first printer costs $54, and each additional printer costs 5% less than the price of the previous printer, up to 15 printers. What is the total cost of 12 p