reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

I need help homework I don’t like Franco and I’m not keen on John ____ he passive is common in writing __ in speech.
Convert the decimal expansion 0.31717 to a fraction. A) 133/455 B) 157/495 C) 52/165 D) 99/166
Nelly really likes brian. they don't go out often, but when they do, they engage in fun activities, but rarely talk or develop any emotional closeness. this is
Angelique has not left her house for two years. she is completely terrified of going out. she is probably suffering from
Your friend ask for your help examining research documents. You tell your friend it is necessary to determine the relevance and importance of a source to the to
Evaluate f(x)=-x^2-4 for x=-3
One english writer who was a strong supporter of women's rights was
Which of the following is NOT a Trig identity?
Which piece of writing is the Best example of a narrative A. A Documented argument between two politicians B. An encyclopedia of a cultures popular myths C. A s
Choose the single logarithmic expression that is equivalent to the one shown. log z – log y