blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

speed or velocity are more helpful to a pilot why
what was the purpose of the articles of confederation?
What is the mean to a math problem
why is it important that an experimental method is detailed?
The Minoans inhabited the island of _____. Australia Crete Barbados Solomon
Sam has 128 marbles how many hundreds are in this number
Sam has 128 marbles how many hundreds are in this number
Whom did Thomas Jefferson call servants of the people? A) slaves B) delegates C) kings D) soldiers
What's the. Value of 3 in 230, 001
what is 5.5 as an improper fraction?