21ladavisovv8kg 21ladavisovv8kg
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Eight cakes cost £4.00. How much do three cakes cost?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 03-10-2017

4.00 /8 = 0.50 each

3 *0.50 = 1.50 for 3

Answer Link

Otras preguntas

While skateboarding at 19 km/h, Alana throws a tennis ball at 11 km/h to her friend Oliver. If Alana is the reference frame, the speed of the tennis ball is km/
What can Lisa do to increase the strength of the electromagnet? She can use a nail with weaker magnetic properties. She can change the direction of the nail.
2 Points What is the point-slope form of a line with slope -5 that contains the point (2,-1)? O O O O A. y + 1 = -5(x - 2) B. y-1 = 5(x + 2) c. y- 1 = -5(x - 2)
A 2-pound bottle of barbecue sauce costs $22.40. What is the price per ounce
Write a brief description of your ‘perfect’ day, using strong, active verbs.
Can someone help solve for b
Can someone summarize the 1999 movie version of "Animal Farm" for me?
Who has the best overall health? A. a person who is not ill and is physically active B. a person who lives longer than his or her grandparents C. a person who b
50 POINTS! NEED HELP ASAP! Which logarithmic graph can be used to approximate the value of y in the equation 3y = 8? (6 points)
Solve for x 3x+3/x-1=3x+2/x+4