gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

why was frederick mueller ashamedbof his own father
What breaks down fat for immediate use or converts it back to tryglycerided for storage
summarize at least three events that happened in the fable the city mouse and the country mouse
Why is a globe more accurate than a flat projection map?
Chaucer wrote a novel in the fourteenth century. a. True b. False
Solve this problem by defining a variable and solving an equation. write your solution in a sentence. West high school's population is 250 students fewer than t
In 12 hours, the temperature fell steadily from 17degrees to -7degrees f. what was the average change in temperature per hour?
What would most likely happen if a person increased the amount of saturated fat in his or her diet
Brown has his own bakery.He baked 5 cakes per day.Due to the occasion of Christmas, he started to bake 12 cakes per day.In the whole Christmas week how many cak
Why were the French and the British having a conflict over the Ohio river valley?