khloeisagenuis khloeisagenuis
  • 02-10-2017
  • Mathematics
contestada

Janice spent $54 to buy some pairs of pants each pair of pants cost the same whole dollar amount how many pairs of pants could she have bought

Respuesta :

lisagresser lisagresser
  • 02-10-2017
Think of factor pairs. She could buy 1 pair for $54, 54 pairs for $1, 2 pairs for $27, 27 pairs for $2, 3 pairs for $18, 18 for $3, 6 pairs for $9, or 9 pairs for $6
Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O