njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Taylor saw a raccoon in her backyard last weekend. She put out some food and a bowl with 360 milliliters (ml) of water in it. The raccoon ate all the food and
1. Suppose you invest $1000 at an annual interest rate of 4% compounded continuously. How much will you have in the account after 8 years?
Can someone please help to explain this?
PLEASE HELP, DUE AT MIDNIGHT >>>>>
is number 6 integers, irrational, or real number, or whole number
Which inequality represents the values of x that would allow Pattie's Produce to have a daily revenue of at least $255 from selling the packages of strawberries
When a car's brakes are applied, it travels 7 feet less in each second than the previous second until it comes to a complete stop. A car goes 28 feet in the fir
Which of the following is not an unconventional action Rex Walls performs while Jeannette is being treated in the hospital? a. He refuses to leave the hospital
Yall please answer fast What kind of citizenship does donating in food drives show?
i need random facts about bill gates.