jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
A 7-foot ladder is leaned against a building in such a way that the bottom of the ladder is 4 feet from the base of the wall. Find the angle formed between the
What law of motion corresponds with this statement? "A rifle kicks."
Those who suffered from the form of mass madness called lycanthropy may have believed themselves to be possessed by ________ or other animals.
Tissue found in the ____________ that contains ____________ cells is called nervous tissue.
When kwame listens to a customer, he paraphrases the customer's request or complaint to make sure he understands it. which active listening skill is he using?
In france during the middle ages, the third estate, second estate, and first estate refer respectively to
PLEASE HELP on these problems! I really need the help and these are due in a few hours. Very urgent. I would really appreciate the help, so please help!!! 1. If
PLEASE HELP HDJFJDJDJJCJDJDJFJD
Read the excerpt from Sir Gawain and the Green Knight. Gawain, sitting next to the Queen, Bowed to the King then: "I will keep my words plain. I ask for thi
Element x reacts with oxygen to produce x2o3 in an experiment it is found that 1.0000 g of x produces 1.1xxx g of x2o3 what is the molar mass of x?