Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

find a solution of the linear inequality. y ≥ 4x – 5 a. (1, 1) b. (2, 1) c. (3, 4) d. (3, 0)
Raven wants to buy some movies and music albums with the $185 she has saved up. All the movies she wants are $19and all of the albums she wants are $9. How many
Why did some residents in new netherland welcome the british takeover of their colony?
At a camp, the campers need more than 15 gallons of fresh water everyday. They already jave a gallon of fresh water, and they can collect the additional water b
Appreciate the need for specificity and relate this to the action of the above
Why are government regulations on alcohol sales and consumption an example of environmental treatment strategies? A. They require individuals to make wise perso
If an object has a mass of 50 kilograms, what would it weigh on Uranus, where the acceleration due to gravity is 10.5 meters/second2?
Help me out plzz and I'll do the same
write an equation in point-slope form of the line having the given slope that contains the given point. m=−0.8, (14.5,12.8) select one: a. y−14.5=−0.8(x−12.8) b
Help me plzzzzzzz thx