princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

Expand. Your answer should be a polynomial in standard form. 4b^2(b^3-8)=
Torts are A. All crimesB. Petty crimesNon criminal harmscommon law felonies​
1.As a student-leader, I aspire for my co-learners/school/community to be___________ 2.And as a student-leader, I can help develop a student-friendly and motiva
You have a cell phone plan that allows for unlimited calling and 1000 text messages for $21.25. Every text message for 1000 text messages will cost $0.10 per te
Is history shaped more by Great Men (and Women) or by economic, political, environmental, and similar forces?
What does this quote mean, "Seek to become a beautiful person more than having a beautiful life"?​
I need help from someone who is serious about math. Here is a math problem i need help with -7y^2-2y^2+y^3-3y-2y+5y^3-2y
A log of wood what is the meaning​
Determine whether the equation has One Solution, No Solution, or Infinitely Many Solutions. −3+3x=3x−1−3
make six prime number using the digits 1,2,3,4,5,6,7,8,9 once each