fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Compare 7 x 103 and 5 x 102. A) 7 x 103 is 14 times larger than 5 x 102. B) 7 x 103 is 4 times larger than 5 x 102. C) 7 x 103 is twice as large as 5 x 102.
The release of ______from a rock is one example of an agent of physical weathering
HELP ASSSAPPP WITH THIS QUESTION!!!!
Suppose you draw a card from a deck of 52 cards. what is the probability that the card you draw is not an ace? there are 4 aces in the deck.131212131131
ILL GIVE U LEGIT BRAINLIEST, A THANKS AND 5 STARS ONLY IF ITS THE CORRECT ANSWER.
The annual number of cases can be modeled using a quadratic equation y = 14x2 – 9x + 1. the variable x represents the number of years after 2008. the variable y
can some ANSWER HELP!!!
What is the GCF for all of them? Please help me.
I am confused in Java! This is the programming project that i cannot code: Write a class called Building that represents a graphical depiction of a building. Al
Please help! Correct answer will get brainliest! How many gallons of a 21% acid solution and a 28% acid solution need to be mixed to make 7 gallons of a 25% aci