TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
Evan told his class that the people in his family have 14 legs altogether.Quinton said that there must be 7 people in Even's family.Is Quinton correct.Explain.
M is between L and N. LM= 7x -1 MN = 2x 4, and LN =12. Find the value of x an determine if M is a bisector
What should you ask yourself when analyzing word choice?
What was the main cause of the Whiskey Rebellion? A) the prohibition of alcohol B) the refusal to pay a tax on whiskey C) the inability to transport grain D
is every equilateral triangle cute
Order from least to greatest 0.4,5/8,38%
What were some of the difficulties America faced in maintaining good relations with Japan?
How did congress create the supreme court and the lower federal courts
What is the best description of the evolution of camouflage by natural selection?
The Hellenistic civilization included a blend of Greek culture with A(Egyptian, Indian, and Persian influences. B(Egyptian, Persian, and Roman influences. C(Eng