T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Brendan made a diagram to compare and contrast the benefits of two types of social behavior. The diagram shows 2 overlapping circles labeled Flocking and Herdi
I NEED HELP! I'll make brainliest!The ages of 10 boys are listed below.7, 6, 8, 6, 8, 7, 8, 7, 8, 6Which of the following best describes the data?1.The data hav
What is the area?‼️‼️‼️‼️
A box contains six black pens, four blue pens, and seven red pens. Without looking, Clarissa randomly picks a red pen out of the box. If she chooses another pen
What statement best describes what the Freedman's Bureau did for African-Americans during the Reconstruction Era? * 1. Helped the Ku Klux Klan gain power 2. Pro
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary. P. х 50° Q R 4.2
True or false help! 15point n marked as a brainlist
A 3.50 kg basket of cookies sits on a 2.00 m high shelf. What is the gravitational potential energy of the basket? pls help
¿La escritura escrita evolucionó al pasar de la escritura ideografías a la forma de signos? Verdadero o falso
Suppose that 11 inches of wire costs 44 cents. At the same rate, how many inches of wire can be bought for 24 cents? ​