cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
How did the Declaration of Independence influence these two speakers? Martin Luther King and Lyndon B. Johnson.
Anexploreriscapturedbyagroupofcannibals.thereare two types of cannibals—those who always tell the truth and those who always lie. the cannibals will barbecue th
You place a balloon in a closed chamber at standard temperature and pressure (STP). You cool the chamber to half of its original temperature while leaving the p
At a local toy store, you can build your own stuffed teddy bear. You can choose from 5 colors of bears, 3 different sizes and 12 different t-shirts for the bear
Which is the rationale behind having workplace laws that apply only to teens
In order to become president of the United States, the candidate must win a majority of the votes in the electoral college. Each state has a certain number of e
Geologists classify metamorphic rocks according to the _____ of the grains making up the rocks. grains
A renewal of conflicts in the caucasus region has resulted from ______________
A line contains the points
Which sentence uses accept and except correctly?* 1) Everyone accept Matthew drank from the fountain. 2) It was hard to accept the fact that I should start over