caitlindeveseyj
caitlindeveseyj caitlindeveseyj
  • 02-02-2015
  • Mathematics
contestada

a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?

Respuesta :

mali2190
mali2190 mali2190
  • 02-02-2015
divide 3 dollars by 0.35 and it is and you can get 8
Answer Link

Otras preguntas

a) César se tarda alrededor de 14 de hora en resolver un problema de matemáticas, 1 de hora en 1 10 cadaejerciciodeespañoly 3dehoraencadaproblemadefísica,¿Cuánt
3.9) If the cost of a pencil is Rs 12, find the cost of 5 such pencials.​
Can somebody help me please
What does "Nudiustertain" mean????
The "secret weapon" of Rome's engineers that enabled them to build bigger, stronger, and faster than anyone else was Please help me
If there are 50 students in class and 95% got passed then student who failed test (in numbers) are (a) 8 students (b) i students (c) 9 students (d) 10 students​
*GEOMETRY QUESTION* NO LINKS & PLZ EXPLAIN!!!
1.How can we say that you are an effective communication?​
Applications of the LASER cutter can be many and varied from engraving to cutting many different materials. Some of these applications include: cutting glass en
for the following substances: air, water and iron. order of speed of sound waves from low to high A: iron >water>air B: iron C: air D air>water >ir