soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

The spread of data set X is greater than the spread of data set Y, and the data sets are normally distributed. Which statement is true? The mean of data set X i
What is the hight of something if the volume is 22.05 the length is 3.5 and the width is 4.2
In a parking garage, the number of suvs is 40% greater than the number of non-SUVs. Gina counted 98 suvs in the parking garage. How many vehicles were parked i
Help with 9 and 10 please?
State four challenges you will face when you are working/studying
how do you times 1 divided by 1/5
An energy _____ occurs when one form of energy changes into another form of energy. a. movement b. construction c. transference d. transformation
what is Islam and Muslims ?
What is typically placed at the top of a résumé? work background contact information educational experience skills and accomplishments
what are factors of 7