meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

which statement explains why John Adams most likely supported the separation of powers between the branches of the new national government? Question 1 options:
what russian alphabet was influenced by the greeks?
What component of FITT refers to the duration of a single workout?
What is the difference between bacterial infections and viral infections?
When explaining dominant and recessive traits to a younger family member, they respond, "Well chances are I can probably taste PTC, since dominant traits are mo
What type of light does this light bulb produce most (i.e. at what wavelength does the spectrum have maximum intensity)?
Based on the trends shown in this chart, which of the following predictions best tell about the U.S. population in 2020? (3 points) I. More than half of the U.S
The difference of three and the reciprocal of a number is equal to the quotient of 20 and the number. Find the number.
Patty earns a raise of 4% each year if her starting salary is 24,812.00 what will be her salary after 1 year
fill in the blank 1-5