krystalcooks1818 krystalcooks1818
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Which of the following package deals is a better buy according to unit price?
$5.73 for 3 cans
$11.44 for 8 cans
$13.55 for 5 cans
$14.28 for 6 cans

Respuesta :

cloee7 cloee7
  • 04-05-2022
Do you have a picture?
Answer Link
efrenrodriguez5679 efrenrodriguez5679
  • 04-05-2022
C because your paying less
Answer Link

Otras preguntas

what are vertically opposite angles
could you tell me what is sputnik?
What are some behavioral adaptations for a porcupines?
An atom of which element has the strongest attraction for electrons? A) Ba B) Cs C) O D) F
What Is Solar Radiation?
determine the most precise name of the quadrilateral ABCD from the information given. for #13 & #14
Explain 2 different ways to find the greatest common factor of 15x2y3  and 24x4y2 .
70-q-q-2q=80 We'll this is confusing
What does "to see the elephant mean"?
Is sky an abstract noun??? X