777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Tell about a teacher who helped you in the past.
I need instant help if you could give me two random photos of civics notebook notes I will give you so many points need serious help
Simplify 4 + (-3) - 2 times (-6)
What is the main idea in cajun country 3.02: and in masked mission story 2
Name the cavity between the nose and mouth. A. pharynx B. larynx C. trachea D. Esophagus
Write an essay on "Should students be given more homework ?"​
Problem 3 The √2-1.4142135... This expansion is not exact (a finite decimal expansion cannot give the exact 5 10,000,000 10,000,000 14,142,135 is close to √2 an
1. In line 13 of the above passage, the sentence "I could not speak!" suggest that the author was....... a) afraid b) angry c) happy d) shocked​
Read the passage from The War of the Worlds. I turned and, running madly, made for the first group of trees, perhaps a hundred yards away; but I ran slantingly
The graph of h(x) is shown. Graph of h of x that begins in quadrant two and decreases rapidly following the vertical line which is 5 units to the left of the y-