samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

A client with bipolar mood disorder, manic episode, says to the nurse, "i don't know what i'm doing here. i never felt better in my life; i've got the world on
You have three molecules of sucrose (3C12H22O11). How many carbon atoms do you have?
When one atom donates an electron to another atom the donating atom becomes a?
Which of the following would you use to tell a friend you'll see her later
A contractor estimates $2,400 to build a deck to a customer’s specifications, How much would it cost to build five similar decks?
The logo of the humanae socety pf the u.s.is made up of animal silouettes that together form the shape of the us mailland. what anmal in for florida
what marked the end of the wars between the federal government and the plain Indians?
Find the slope of each line: y = 1/3x -4
Works of art have historically been forbidden in African religious ceremonies.
which of the following lines are not used when creating linear perspective?