ethanluna879
ethanluna879
01-04-2022
English
contestada
30 Points! Help! My guess is B.
Respuesta :
reagan1242
reagan1242
01-04-2022
The answer is B.
It explains how and why blueberries a healthy and worth eating, while the others go completely off topic.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Which statement is true?
wants to create a path using pebbles. She has 8 basand each bag covers an area of about 6 square feet. If sheto make the path 2 feet wide, about how long can sh
an object travels a distance of 6 m in 2 seconds if average speed is found using the equation distance traveled/ elapsed time what is the average speed of the o
Auden's "Musée des Beaux Arts" and Williams's "Landscape with the Fall of Icarus" share which common element? O.A. Icarus tries desperately to stay in the air O
If for every 2 atoms of Chlorine-35 there are 5 atoms of Chlorine-38. What is the average mass?
KE= 1/2 mvsquared for v
What is the energy needed to raise 2.004g of water from 89.0°C to 139.0°C?
The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
who are called as executive define two types of Executive
To be labeled as a jumbo egg, the egg is supposed to weight 2.5 oz. However, when Desmond buys a carton of jumbo eggs, the weight of one is 2.4 oz. What is the