sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

what is 200 liter per day into cubic meters per week
PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates
Lorena walks the path around the park in 30 minutes. If she jogs, it takes her 20 minutes. Her jogging speed is 2 miles per hour faster than her walking speed.
What is the 5th term in the geometric sequence described by this explicit formula? a, = 50 • (-2)(n-1) A. -1600 B.1600 C.800 D.-800 APEX
Plants need what that animals exhale
The perimeter of a square field is 400 meters. How long is each side of the field?
What is the answer ton-3(3x-8)=27
Could someone explain this problem to me? ​
hi im isaac im new to brainly nice to meet you
3. Water is the solvent of life, meaning that many substances can easily dissolve in it. HYPOTHESIS: Increasing the temperature of a salt water solution will re