ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

1. Which of the following is a true statement? * To square a number, multiply the number by 2. The inverse of squaring a number is to divide the number by 2. To
Is density a physical property that can be used to identify matter
Solve the simultaneous equation.......2x + 10y = 50 (equation 1) and 1.5x + 25y = 90 (equation 2)​
Do non-profit businesses make a profit ?
Expand Your answer should be a polynomial in standard form -4w(w^2-9)
If B is the midpoint of segment AC, and AC = 82 20, Find BC.
As principais contribuições de Gilberto Freyre em sua obra Casa Grande e Senzala: o papel da miscigenação (mestiçagem) na formação do povo brasileira e a democr
How can you determine the LCM of 2 prime numbers?
Who expressed ideas that women did not belong in the law or medical professions in her book, A Treatise on Domestic Economy? A) Catherine Beecher B) Sarah Grimk
is someone able to help me?