switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

The needed remodeling new appliances, new flooring, and fresh paint will be costly. Which is the best way to revise this sentence?
Sojourner Truth's "Ain't I a Woman?" describes _____. --Her daring escape from a brutal slave m aster. --A proposed bill for women to gain the right to vote. --
Compare and contrast the effects of WW1 and the Iraq war on the American home front
multiply the polynomials (x+2)(2x^2+9x+8)
given that sin theta = 1/4, 0
Create a paraphrase of the following sentence from "The Cold Equations:" There could be no alternative—but it required a few moments of conditioning for even
The large number of Aboriginal children taken from their homes by missionaries and the government between 1870 and 1970 are referred to as __________. A. Genera
Why are continental climates found in the Northern Hemisphere but not in the Southern Hemisphere?
Can someone please explain why there are bands of winds, some moving east and some moving west? (40 POINTS WILL MARK BRAINLIEST IF CORRECT)
Anthropology class: Which of these statements are false? A) The leaders of the Enlightenment wanted a central authority to control the government. B) The Enligh