channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Which action demonstrates how President Theodore Roosevelt could “speak softly” instead of “using a big stick”?
what the total charge of an atom with 8 protons 10 neutrons and 10 electrons?
why was brutus a pariot
How did William Penn feel about Native Americans?
divide x^4+x^2-2x^2+x+1 by x-1
make Y the subject 3x+y=92x-y=11​
does neutrons have a orbit outside the atom​
Porque es la mejor solución de la pobreza?
What is the best summary of the section titled "How is cereal made?"
PLEASE HELP Write a shopping list in Spanish for the food items you would need to make your favorite food. Be sure to include the amounts you need, as well as