jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Which angle measure is greater?
what were the us government considerations in favor of military action in cuba and what were it's considerations against it
Plz help me with this ❤
Indicate how each of the following transactions affects U.S. exports, imports, and net exports. a. A British scholar spends a year at Harvard University as a v
For the equation below, write the oxidation half-reaction and the reduction half-reaction. 2Na + Cl2 -----> 2NaCl
a) Translate into proposition using suitable logical operators. Clearly mention propositions as well. 1) whenever you buy medicine from newly opened Fazal din
if costs $2.28 for 12 fluid ounces of dishwashing detergent. what is the cost per fluid ounce?
Pls help meeee thx btw for all the help guys and girls
A triangle has height 4ft and an area 64ft square What is the length of its base?
What are the two major deserts of Southwest Asia? What is the primary resource for the wealthiest of Southwest Asian countries?