jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements apply to the variation in human skin color? Select all that apply. Select all that apply. Human skin color variation evolved r
describe what north America was like before the arrival of the Europeans. ASAP!!!
Multiply (x^2+3x+4)(3x^2-2x+1)
what is the the answer to 20 over 2 = 3x
Identify the correct sequence of the following events. (a) Myosin generates a power stroke. (b) Ca+ binds to troponin. (c) ATP recharges the myosin head. (d) T
Which of the following is a characteristic of agribusiness
The cost of 4 ice cream cones from the snack bar was $10.40. If each ice cream cone costs the same amount, which model correctly illustrates the relationship?
Why do you need different circuits of blood vessels in your body?
One of the functions of the respiratory system is to rid the body of co2. Where does the co2 come from?
Where is the best place to insert the participial phrase "synchronizing their watches” in the sentence? before “over” after “divers” after “before” after “water