aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

Which position in a codon shows the greatest degeneracy?
A line with a slope of 2 passes through (3,9) Which choice is an equation of this line?
True or false: student loans often don't require you to start paying them back until after you've completed the course(s). a.true b.false
What occurs over time as a result of inflation? Check all that apply.
The property of water that accounts for the ability of liquid water to absorb large amounts of heat and change relatively little in temperature is called
A gymnasium can hold no more than 650 people. A permanent bleacher in the gymnasium holds 136 people. The event organizers are setting up 25 rows with an equal
Find the area and the circumference of a circle with radius 2m. use the value 3.14, and do not round your answers. be sure to include the correct units in your
What it called when daughter cells get an exact copy of dna from the parent cell
According to the article, what happens to teenagers who get insufficient sleep?
The principle of mercantilism views trade as a(n) _____ game. advantage zero-sum negative-sum positive-sum