jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an extinct group of mollusks related to today's chambered nautilus? a. trilobites b. ammonites c. foraminifera d. stromatolites
The "new immigrants" who immigrated to the United States after the Civil War primarily came from all of the following countries EXCEPT: A. Italy B. Poland C. Ir
750 is divisible by which of these numbers? a. 2 3 4 5 and 9 b.2 3 4 5 6 and 10 c. 2 3 4 6 and 9 d. 2 3 4 5 6 9 and 10
What does the code of Hammurabi contain? A. Texts that explain hoe to cast spells B. Rules and regulations for living in society C. Information to crack encrypt
Why do cellular organelles have different structures
What materials did Jason vincent scarpace use in his art work
Solve the following system of equations using substitution. u = 6 + t 36 = 2t + u A. t = 10, u = 16 B. t = 10, u = 4 C. t = 14, u = 20 D. t = 16, u = 22
What was the main reason imperial nations built large naval forces?
How do you Graph 0=x+1/4y+1/2
Which of the following statements is true? A. 15 + 0 = 0 B. 15 – 0 = 0 C. 0 ÷ 15 = 0 D. 15 ÷ 0 = 0