Marie1969
Marie1969 Marie1969
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At pizza Hut you can get 9 slices of pizza for $7.00. What is the price per slice of pizza?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
divide price by slice

Answer Link
BALLER1111
BALLER1111 BALLER1111
  • 04-01-2017
The answer is 0.777777777
Answer Link

Otras preguntas

Please help!! What is the equation of a line in point slope form that passes through (1,-7)
simplify 4/a-a/4 A. 16-a^2/4a B. 4-a/4a C. 4-a/a D. -1
Whatsapp elementos is used to disinfects swimming pools?
Make a list of the major events/key moments in to kill a mockingbird, story-sequence them chronologically
A group of 140 tourist are going on a tour the tour guide rents 15 vans. each van holds 9 people. what is a division problem that could be used to find how many
What is 5650divided by 54?
If x is 3 and y is 12, what is y if x is 24?
Which statements are accurate about Queen Mary?plz help
Frank has a sample of steel that weighs 80 grams. If the density of his sample of steel is 8 g/cm3, what is the sample’s volume? The sample’s volume is cm3.
what amphibian groups exist today