iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

What cell is has Special vesicles containing enzymes
Which statement about the U.S. Constitution is true? A. It called for judges to be appointed for a limited term of office. B. It is an expanded version of Thoma
What was an effect of major environmental issues that occurred in the 1960’s?.
What is decrease £20 by 15%
9x-6=8 ??¿????c?????????????????????????????????????????
The height of a meeting room that's measures 19 m by 12 m is 3 m. Glen plans to apply 2 coats of paint to the walls of the room. A 4 L can of paint covers about
How would I oreder the numbers least to greatest 4.2,-41/9,-4.6,43/8
write these fractions in ascending order. 5/8 3/4 1/2 9/16.
Find a rational number between -1/4 and 2/5
What was Vladimir, Grand Prince of Kiev, known for? A. After sending out men to investigate various religions, he chose Eastern Orthodox Christianity as the sta