amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which emotion describes Gulliver's initial reaction to hearing about the struldbrugs best?
Tenement apartments at the beginning of the twentieth century were?
The two countries with the world’s largest populations are __________.
Which implicit element of the analogy in these lines is analogous to "family worship"?
What was jeffersons new course for government
Which is not a purpose for quoting research in your argument?
Which sentence uses italics or quotation marks correctly? A. My little sister sings along whenever she hears Raffi singing Baby Beluga. B. My sister listens
In which of the following excerpts from "The Yellow Wall Paper" does author Charlotte Perkins Gilman seem to mock the romantic belief in the supernatural
Which sentence needs a semicolon added to be correct? A. (5) Water is not everywhere it's miles away. B. (3) If we want to water our yards or wash the dishe
3. Ron used 24 cubes to make this 3-step staircase. If he uses a total of 84 cubes to make a similar staircase, how many steps will the staircase have?