beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint
ESTEFANÍA Álvaro, ¿puedes venir conmigo al hotel? (1) y necesito una chaqueta (jacket). ÁLVARO ¿Puedes ir tú sola (alone)? Estoy cansado y no (2) de caminar. ES
What are the disadvantages of the American media’s coverage of the election process, and why do many people consider it bad for democracy?
Is 2 mi = to 10,560ft
Express each decimal as fraction or mixed number in simplest form 1.) 5.8           2.) 9.32
You let your neighbor's dog and it bites you. the reaction is a _____
I need someone to answer these questions ASAP!!
Which of the following is a correct example of an indicative verb in a sentence? If I were a butterfly, I would have wings. Your hair might catch on fire. Give
What is the diffrence between 6 thirty-sixes and 4 thirty-sixes.?
Earth's sysems can interact quickly or over long periods of time. Give two examples of how Earth can change quickly and two examples of how it changes ovr long