pdpy6jwpfx pdpy6jwpfx
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

One bag of dog food is $32 if I spend a total of $256 how many bags did I buy

Respuesta :

UNDERCOVERTEACHER UNDERCOVERTEACHER
  • 03-11-2021

Answer:

8 bags

Step-by-step explanation:

256 divide by 32 = 8

Answer Link
abhigyathapa12321 abhigyathapa12321
  • 03-11-2021
Answer:
8 bags

Explaination:
256/32 = 8 bags
Answer Link

Otras preguntas

Which technology developed during the 15th to 17th centuries helped lead to transoceanic exploration and Europe expansion. A. Printing press B. Advanced sailing
12x a y b ÷ (-6x a y) quotient.
PLEASE HELP Trig Idenities
The scale on a map is 1 cm : 7 km. if two cities are 15 cm apart on the map, what is the actual distance between the cities? 2.14 km 15 km 735 km 105 km
Which of the following is an example of an exothermic process? (4 points) Melting Boiling Freezing Evaporating
Determine the equation of the inverse of y =4^(2x+9)
please help5 modernity is said to have started with what event in history? A world war I B the industrial revolution C the middle ages D the enlightenment 6
How old do you have to be to buy spray paint in washington state?
What is my GPA (Highschool) *The first class is a B*The last class is a C*
The main objective of the "Volcanoes" page of the Ready.gov website is to: