aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

equation of a line that passes through (-6, 2) and has a slope of −12−12
wich european country originally settle the colony now called New Nork
¿cómo se dice "to turn in" en español? (3 points)hablar entregar estudiar dibujar
By default the Windows desktop displays programs, task bar and gadgets. T/F
my italian uncle is married to an australian physicist from the south. how many errors in capitalization does this sentence contain?
The endocrine system is responsible for the sexual maturation that teenage bodies experience, true or false?
The product of -8 and x is -96.
Wireless internet is an example of telecommunications.
what is the correct order of structures in a chromosome from smallest to largest?
mark the statement that is not true. the executive branch mainly interprets the federal laws and upholds or negates them. the executive department is divided in