jjiopppotdd2845 jjiopppotdd2845
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Clyde bought a steak that weighs 1.4 pounds. The price is $4.50 per pound. How much does the steak cost?I'm taking a quiz so please give me the answer

Respuesta :

maleeshaw
maleeshaw maleeshaw
  • 02-11-2021
Equation- 1.4 times 4.50
Answer is $6.03
Answer Link

Otras preguntas

Who won the Civil War? North South
Music from all cultures share common traits such as musical presence, similar function, and _____.
Stored energy is _____. A. potential energy B. kinetic energy C. entropy D. enthalpy
can someone help me out with some spanish questions? (w correct answers)
this is the energy found in the nucleus of an atom this is energy that is transferred by the movement of electrons through a conductor: the electrons create
Sunny made a strong determination to not gossip again because she knows how much it hurts other people. Sunny's determination will most likely help her _____.
anyone know how to do this?¿?¿
Please help!!! Thanks!
32ft/sec to meters/min
Two fractions are equal they also have the same denominater what must be true of the numerators of the fraction