jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

The poll found that 38% of a random sample of 1012 American adults said they believe in ghosts. What is the lower bound for a 90% confidence interval for the pe
What are the similarities between the hollow men and the unknown citizen
How would someone who is ethnocentric feel about government assistance policies?
In the diagram, m angle SUR =32 degrees. Find mRS and m angle STR.
sarah can fit 115 books in 2 bookcases at that rate how many bookcases does she need to hold 360 books?
Help i need to do some grammar!! So i have a lot of Grammar stuff i need to do i was wondering if anyone could email me and help that way so i could be able to
Planning to finance higher education helps people prepare for their financial future because it teaches them about O funds management and loans. O their educati
Given: Pb(s) + PbO2(s) + 2H2SO4(l) → 2PbSO4(s) + 2H2O(l); ΔH° = –509.2 kJ SO3(g) + H2O(l) → H2SO4(l); ΔH° = –130. kJ determine ΔH° for the following thermochemi
Elevation and the presence of features such as mountains and rivers make up an area’s
What are the last words Susie utters