lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

what do biomes have in common?
Until modern times, most countries were ruled by _____.
3 classmates share 2 granola bars equally. How much does each classmate get?
Write in powers of 10 notation: 3 trillion; five-thousandths; 730,000,000,000,000; 0.000000000082.
How do I set up the equation for this word problem? A takes 1/2 of the diamonds plus 1 from the table. B takes 2/3 of what remains. C takes 2/3 of what remains
The beliefs of which ancient Egyptian are most similar to Abraham's beliefs? Akhenaten Imhotep Hatshepsut Tutankhamun
what is the answer to Jody has a rectangular piece of fabric 7/8 yard long and 4/5 wide. what's the area of the fabric? and Jody shares a piece with her friend
The force of gravity down on the boy= 300N The boy's weight down on the floor= 300N The floor's reaction force back up on the boy= 300N His WEIGHT IS EVENLY DIS
in addition to goods what else traveled along the silk road
How many outer electrons does phosphorus have