frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Mikayla studied for her test for 2/3 of an hour for 4 days. How many hours did she study? 1. 4 2/3 hours 2. 2 1/3 hours 3. 3 hours 4. 2 2/3 hours
Please help, will give brainliest :)
Given What is the rational exponent form of this expression?
A 30 rock out cave monuments found in maharashta,india
In the table, Carmen recorded the lengths of embroidery thread (y) she needs to make bracelets of length (x). Which equation best represents this relationship?
Soil that has little to no permeability is at risk of becoming A. nutrient-dense B. salty C. water logged
what is 12 - 10 1/8 need helpp
Which of these statements is MOST true of Texas after the oil boom of the late 1800s and early 1900s? A: new corporations formed and new infrastructures were bu
Moral values in the United States have: changed improved remained the same​
Help fast!!!! How were countries outside of Great Britain able to have their own industrial revolutions? A. They sold the designs to machinery various businesse