Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

16.686 rounded to the nearest hundredth
14. Write the improper fraction as a mixed number in simplest form. 65/ 8 A. 6 1/7 B. 8 1/8 C. 5 1/8 D. 9 2/7 NEXT QUESTION 15. 45/4 A. 11 1/4 B. 12 1/4 C. 1
Unlike photosynthesis cellular respiration occurs in?
The total cost for a bowling game includes the fee for the shoe rental plus a fee per game. The cost of each game increases the price by $4. After 3 games, the
from y^2+5y-7 subtract y^2-3y-4
Which of the following describes a basic belief or practice in Judaism? A. refusing to live among people of different beliefs B. reading and understanding the T
Which of the following ideas is associated with laissez-faire economics? A.command economy B.free market economy C.mixed market economy D.socialist economy E.tr
A scientist measures the pH of some rainwater and finds that it is acidic. Which pH corresponds with the acidic quality of the rainwater? A. 6 B. 7 C. 8 D.
what did the algonquian people wear
The product of the synthesis reaction between sodium and chlorine gas is ?