makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of c?
explain the link to gilded age educational reform from the jackson era
Which point is a solution to the system below 2y<-12x+4 y<-6x+4?
(URGENT) Which statement best explains why comparing Lincoln to a ship captain is an appropriate comparison? 1.Being a ship captain is an important leadership p
what is 12 kittens to 5 puppies in ratio form in simplest form please hurry
what is the difference between mass and density?
Is hot asphalt poured onto flat ground cools to from a solid road surface a physical or chemical change?
This white jazz musician helped increase the jazz audience by making jazz more acceptable in the white community. 1.duke Ellington 2.roy Acuff 3.benny Goodman
10+8=2y what is the value of y
In South America, it is common to eat ________ on New Year's Day. This legume is meant to bring ________