justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

what was the basic Sumerian building material?
Give a counter example to this statement. The quotient of two fractions between 0 and 1 is always a whole number.
When 8.00x10^22 molecules of ammonia react with 7.00x10^22 molecules of oxygen according to the chemical equation shown below, how many grams of nitrogen gas ar
two forms of solid carbon diamond and graphite different in their physical properties due to the differences in their
how can you tell the difference between additive comparison and multiplication comparison
write the rate 1/7 inch ----------------- as a unit rate 1/14 minute
System of equations x-y-2z=4, -x+2y+z=1, x+y-3z=11. Solve by elimination
The crew on fishing boat caught four fish weighing a total of 1092 pounds. The tarpon weighed twice as much as the amberjack and the white marlin weighed twice
Why is man a special creature? What two worlds does he share in?
A non-metal usually forms 2 covalent bonds in its compounds.How many electrons will it take in its valence shell?