friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

how does atp provide energy to our body
If ΔABC ∠ΔDEC, what is m∠D? A) 40° B) 150° C) 60° D) 80°
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP !!
can someone explain exponential function
¿En qué obras literarias hace mención de Trinidad Candía Malverde? a. Cien años de Soledad c. La Canción de Fiesta b. Confieso que he vivido y Memorial de una I
Which of the endocrine organs can effectively control the pituitary gland?
A bumper car with a mass of 200 kilograms traveling at a velocity of 3.5 meters/second collides with a stationary bumper car with a mass of 250 kilograms. If th
Thomas got 19 problems correct of the 25 problems on a recent math quiz. what percent of the problems on the quiz did he answer correctly?
How did the newly formed united nations respond to the acts of genocide committed during world war two
Today, the first photos or video of newsworthy events are almost always taken by __________. A. citizen journalists B. professional photographers C. journalists